מסע רגלי בסרביה

מבוא:

מסע ראשוני וייחודי, טיול הליכה וטרק אל הפסגות הגבוהות ביותר בסרביה. את המסע נתחיל בסופיה, בירת בולגריה, ומשם נצא בכיוון כללי צפון מערבה אל הגבול עם סרביה. במסע זה נכיר ונצא אל שניים מהאזורים הפחות מוכרים והיותר מרשימים שבבלקן, אל רכס סטרה פלנינה שבגבול עם בולגריה, שם נמצא הגבוה בהרי סרביה, פסגת הר מידזור שגובהו 2,169 מטרים, ואל רכס קופאוניק שבגבול עם קוסובו מדרום, רכס שפסגותיו נושקות ואף חוצות את גובה ה – 2,000 מטרים. במסע זה, כהרגלינו, נגיע כמובן לפסגת מידזור, הגבוהה ביותר בסרביה. זהו טיול שטרם נעשה כמוהו, טיול ומסע שיחשוף אתכם המטיילים אל סודותיו השמורים של הבלקן ואל נופיה של מדינה שהמטייל הישראלי טרם נחשף אליה ואינו יודע עליה הרבה. זוהי הזדמנות ליהנות ממסע ומטיול הליכה אל נופים חדשים בבלקן ואל היסטוריה מורכבת ומעניינת, בתנאים מפנקים ובמלונות ברמה של 4 כוכבים. את הטיול נסיים בלילה אחרון בסופיה, בירת בולגריה, ומשם נחזור ארצה בטיסה סדירה אל תל אביב.

מסלול הטיול:

יום 1 (5 באוגוסט 2022) תל אביב – סופיה – סטרה פלנינה: נצא בטיסת בוקר אל סופיה, בירת בולגריה. עם ההגעה ולאחר התארגנות נצא בנסיעה ארוכה בכיוון כללי צפון מערבה אל הגבול עם סרביה. נחצה את הגבול ונתמקם לנו בבית מלון ספא מפנק בעיירת הספא והסקי סטרה פלנינה. רכס הרי סטרה פלנינה הוא הרכס הגדול ביותר במזרחה של סרביה ומהווה את הגבול הטבעי עם בולגריה. הנקודה הגבוה ביותר ברכס, פסגת מידזור, היא גם הנקודה הגבוהה ביותר בסרביה, 2,169 מטרים. יופיו של הרכס מהווה אוצר לאומי לתרבות ולמורשת הסרבית. בשל יופיו וחשיבותו הלאומית הוכרז הרכס כפארק לאומי. עם ההגעה, ולאחר התמקמות ומנוחה קצרה, ובהתאם לזמן העומד לרשותנו, נצא לטיול הליכה קצר. כלכלה על בסיס ארוחת ערב. לינה: בית מלון מפנק בסטרה פלנינה.

יום 2 (6 באוגוסט 2022) סטרה פלנינה: יש הטוענים כי אחת האטרקציות המרשימות ביותר ברכס הרי סטרה פלנינה הם הנהרות הזורמים על גבי מצע של אבן חול אדומה. נהרות וערוצים אלה יוצרים מפלים רבים ומרשימים לא פחות, מהגבוהים ביותר בסרביה כולה. מסלולינו ליום זה עוקב אחר זרימתו של נהר טופלודולסקה ועובר דרך סדרה של שלושה מפלים מרשימים. אורך המסלול כ – 23 ק"מ. הנקודה הנמוכה ביותר במסלול 750 מטרים. הנקודה הגבוהה במסלול 1,150 מטרים.  כלכלה מלאה. לינה: בית מלון מפנק בסטרה פלנינה.

יום 3 (7 באוגוסט 2022) מידזור: בגובה של 2,169 מטרים, מידזור היא הפסגה הגבוהה ביותר בסרביה. את המסלול נתחיל מבקתת באבין זוב (1,550 מטרים) ואט אט מתעקל לו המסלול דרך כרי עשב אין סופיים. פסגתו של ההר ממוקמת על הגבול עם בולגריה. אבן הסימון על ההר מציינת את הגבול שבין שתי המדינות. רגל אחת בסרביה, רגל שנייה בבולגריה. קרוב לפסגה נמצא את מקורו של המפל הגבוה ביותר בסרביה, מפל קאלודיירסקי סקוק, שגובהו 232 מטרים. אורך המסלול  כ –  18 ק"מ. הנקודה הנמוכה ביותר במסלול 1,550 מטרים. הנקודה הגבוהה במסלול 2,169 מטרים.  כלכלה מלאה. לינה: בית מלון מפנק בסטרה פלנינה.

יום 4 (8 באוגוסט 2022) פסגת טרם (Trem): נסיעה של שעה וחצי לכיוון כללי דרום מערב תוביל אותנו אל אחד הרכסים היפים ביותר בסרביה, רכס ההרים שובה (Suva), שהוראתו "ההר היבש". הפסגה הגבוהה ביותר ברכס היא פסגת טרם, "מרפסת", בגובה של 1,810 מטרים. זהו רכס הרים יפיפה ממנו תצפית מרשימה לכל עבר. אורך המסלול  כ –  15 ק"מ. הנקודה הנמוכה ביותר במסלול כ – 800 מטרים. הנקודה הגבוהה במסלול 1,810 מטרים.  כלכלה מלאה. לינה: בית מלון מפנק בסטרה פלנינה

יום 5 (9 באוגוסט 2022) סטרה פלנינה – קרושבץ / ניש – קופאוניק: הבוקר מוקדם נצא בנסיעה ארוכה דרום מערבה (250 ק"מ), אל אזור הגבול עם קוסובו. בדרך נעצור לסיור באחת מהערים שבדרך,  קרושבץ או ניש, שם, נאכל גם צהרים במסעדה מקומית.  עם ההגעה, ולאחר התארגנות קצרה, נצא אחר הצהרים לטיול רגלי של 8 ק"מ באזור נבסקה סטוליצה, "הכיסאות השמימיים". המסלול עובר דרך 2 פארקים לאומיים יפים. כלכלה מלאה. לינה: בית מלון מפנק בקופאוניק.

יום 6 (10 באוגוסט 2022) קופאוניק – פסגת גוליה – מנזר סטודניצה: לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה של כ – 65 ק"מ לכיוון מערב. פסגת גוליה נמצאת בתחומי הפארק הלאומי גוליה, ופסגתו של ההר מתנשאת לגובה של 1,834 מטרים. הרכס מהווה חלק מהאלפיים הדינריים. זהו הר מיוער מאוד עם מגוון ביולוגי גדול וחשוב. את ההליכה נתחיל בגובה של כ – 1,400 מטרים. . אורך המסלול  כ –  12 ק"מ. הנקודה הנמוכה ביותר במסלול כ – 1400 מטרים. הנקודה הגבוהה במסלול 1,834 מטרים.  כלכלה מלאה. לינה: בית מלון מפנק בקופאוניק. בגמר המסלול נמשיך לביקור במנזר סטודניצה, המהווה את אחד האתרים הדתיים החשובים ביותר בסרביה. 

יום 7 (11 באוגוסט 2022) קופאוניק – סופיה: בוקר איטי ומהנה לפנינו. לאחר התארגנות נצא מזרחה אל סופיה בירת בולגריה (כ – 300 ק"מ, 5 שעות נסיעה לערך). ארוחת צהרים נאכל במסעדה מקומית בדרך. לקראת שעות אחר הצהרים נגיע אל סופיה ואל בית המלון שלנו. נצא לסיבוב בבירה ונהנה משארית הזמן העומד לרשותנו. כלכלה מלאה. לינה: בית מלון מפנק בסופיה.

יום 8 (12 באוגוסט 2022) סופיה – תל אביב: לאחר ארוחת בוקר העברה אל שדה התעופה וטיסה אל תל אביב, אליה נגיע בשעות הצהרים המאוחרת.

עלות הטיול למטייל בודד בחדר זוגי:

בקבוצה של 18-19 מטיילים: 1,990 אירו

בקבוצה של 20-21 מטיילים: 1,960 אירו

בקבוצה של 22 מטיילים ומעלה: 1,930 אירו

תוספת למטייל בודדת בחדר: 250 אירו

מחיר הטיול כולל:

טיסות תל אביב – סופיה – תל אביב
מלונות ספא טובים מדרגת 4 כוכבים (7 לילות)
כלכלה על בסיס פנסיון מלא / החל מארוחת ערב של יום 1
אוטובוס ונהג צמוד
ליווי והדרכה של מדריכים מקומיים ומדריך ישראלי
כניסה לכל האתרים, השמורות, הפארקים והפעילויות בהתאם לתכנית
תקציב קבוצה לצ'ופרים
תשר לכל נותני השירותים בסרביה ובולגריה (נהגים, בתי מלון, מסעדות, מדריכים מקומיים)
ט.ל.ח.

מחיר הטיול אינו כולל:

משקאות שאינם כלולים בארוחות
ביטוח נסיעות אישי
הוצאות אישיות, טלפונים, כביסה
ט.ל.ח.