לובוצ'ה - ברונצה

לובוצ'ה 6,119 מ'   /   ברונצה 7,129 מ'

יציאה: 8 באפריל 2022           חזרה: 11 במאי 2022

טיפוס טכני בסיסי ומתקדם באזור הר אוורסט והר מקאלו

תמיד היינו גאים להיות הראשונים בכל הקשור לארגון והובלת מסעות ומשלחות של ישראלים בהימלאיה. עכשיו אנחנו גאים בהיותנו חלוצים ברמה הבינלאומית – עולמית. אנו משלבים את לובוצ'ה וברונצה במסע אחד משותף!

נתחיל במסע אל אגם גוקיו ואל פסגת גוקיו / גוקיו רי, בגובה של 5,350 מטרים. משם נמשיך דרך מעבר צ'ו / צ'ו לה, בגובה של 5,420 מטרים. וזו רק ההתחלה.

נעשה דרכנו אל פסגת לובוצ'ה, פסגה טכנית ומאתגרת בגובה של 6,119 מטרים, דרומית להר אוורסט, ממנה נשקף נופו המדהים של רכס הרי ההימאליה.

הטיפוס ללובוצ'ה מצריך התאקלמות טובה, כושר גופני גבוה וניסיון טכני בסיסי, תוך כדי שימוש בקרמפונים, גרזנים, לעיתים סולמות, תלוי במצב השלג והקרח, חבלים מעוגנים ואמצעי אבטחה ראויים. הטיפוס לפסגה נחשב לתובעני יותר מהפסגות מרה פיק ואימג'ה צה. במשלחת זו אנו נדאג לכך שכל חבר משלחת יקבל הדרכה ראויה ויחדד כישורי טיפוס.

מעבר אמפו לאפצ'ה, בגובה של 5,845 מטרים, הוא ממעברי ההרים המאתגרים והקשוחים ביותר באזור קומבו. המעבר מצד אחד לצד האחר הוא טכני ודורש פריסת חבלים מקובעים באורך של מאות מטרים.

לשימוש במעבר אמפו לאפצ'ה מאפיינים קלאסיים של מסע ומשלחת טיפוס, וייתכן שנאלץ להקים מחנה ולעשות לילה אחד למרגלות המעבר. אל דאגה – אנחנו יודעים לעשות גם את זה. זהו מעבר הרים מרוחק ולא נגיש, המוביל לאזורים לא מיושבים, מכוסה בשלג וקרחונים.

ומשם אנחנו בדרכנו לשיא המסע, אל פסגת ברונצה, בגובה של 7,129 מטרים.

עם הירידה ממעבר אמפו לאפצ'ה, נעשה דרכינו אל מחנה הבסיס של ברונצה, נתמקם ונתחיל בתהליך ארוך של שבועיים ימים, תקופה מאתגרת וקשוחה, דרך מספר מחנות גבוהים, עד שנהיה מוכנים להגיע אל פסגת ההר.

ברונצה, בגובה של 7,129 מטרים, הוא קפיצת המדרגה האולטימטיבית למטפסים עם ניסיון של הרים מעל 6,000 מטרים ומבקשים לחצות את רף הגובה של 7,000 מטרים.

בארונצה קרוב למאקלו, מרוחק, מרכזם של שלושה עמקים קרחוניים. זהו הר בטוח לטיפוס באופן יחסי המספק תגמול נהדר למי שבחר לטפס עליו.

המסע אל הפסגות הנהדרות של לובוצ'ה וברונצה מספק הזדמנות נדירה לעבור דרך שני פארקים לאומיים חשובים ומרכזיים בנפאל, האחד סאגארמהטה, בו נמצאים לובוצ'ה והר האוורסט, והשני מקאלו – בארון, שם נמצאים מאקלו וברונצה.

יחודו של מסע זה בשילוב של שתי פסגות גדולות בשני פארקים שונים.

אל המסע יתלווה אלינו צוות מקצועי ומנוסה, מטפסים ומדריכים בני השרפה, כולם עם ניסיון רב בהדרכה ובהובלה בהרים הגבוהים, חזקים, בעלי תושייה וידע מעמיק בעולם ההרים. אנחנו לא מתפשרים.

אנו מצמידים שרפה אישי לכל זוג מטפסים.

זהו מסע גדול, ארוך, מאומץ ומורכב. גם כאן, אנחנו לא מתפשרים ברמת השירות. עלותו של המסע כוללת את כלל הטיסות ומלוא שירותי הקרקע ונותנת דגש רב לנוחיותו ורווחתו של המטפס לאורך כל המסע. נתנו דעתנו גם בפרטים הקטנים.

לקבלת פרטים מלאים אנא צרו איתנו קשר דרך "צור קשר".