טיול נשים לנפאל

יציאה: 9.5.2019               חזרה: 18.5.2019

מבוא:

נפאל, המזוהה כל כך עם הרי ההימלאיה, קו התפר שבין התרבות ההודית והתרבות הטיבטית. טיול נשים חוויתי ועוצמתי בממלכת ההרים של נפאל, בין ערי מלכות שאין עוד כמותן בכל העולם, לבין הרי ההימלאיה, זקופים, מעלה מעל סביבתם, מלכים ונסיכים, בני האצולה של עולם ההרים.

טיול זה מציע לכן מפגש עם עולמה הרוחני, האסתטי והאמנותי של נפאל ומפגש עם הטבע אדיר האיתנים של ההימלאיה. תכירו מקרוב את עמק קטמנדו העומד במרכז עולמה התרבותי, הרוחני והפוליטי של נפאל, שם נמצא את ערי המלכות קטמנדו, פטאן ובהקטפור, ערים בעלות  מאפיינים וארכיטקטורה נאוורית הקיימת אך ורק בערי העמק, אל אתרי עלייה לרגל קדושים, אתרים הינדיים ואתרים בודהיסטים.

נצא ברפטינג מהנה בנהר הטריסולי, לחוש את האדרנלין ואת חווית השותפות בשיוט על פני הנהר שמקורותיו בהימלאיה.

נצא אל מישורי הטראיי שבגבולה הדרומי של נפאל, שם נמצא הפארק הלאומי צ'יטוואן, פארק חשוב מאין כמוהו, בו שוכנים בעלי חיים נדירים, נמרים, טיגריסים, פילים וקרנפים הודיים ועוד מינים רבים אחרים.

נבקר בגולת הכותרת, בארץ ההימלאיה, שם נבקר ונלון (גם שם בתנאים הטובים ביותר). בטיולנו הקצר בהימלאיה נעבור דרך ונבקר בכפרים של בני מיעוטים בודהיסטיים, נצפה אל עבר הרכס האדיר,  אל הר האנפורנה האדיר ואל הדולגרי האימתני, שניים מתוך 14 הרים שפסגתם גבוהה יותר מ – 8,000 מטרים. 

ואם אנו כבר בהרים, נצא לטרקים קצרים של כמה שעות, לראות את ההרים מקרוב יותר, להתענג על פריחת הרודודנדרון ועל העוצמה הבלתי נתפסת ולהתחבר אל העצמי, לקבל קצת פרספקטיבה על מקומנו בעולם. מסע אל ההרים כמוהו כמסע רוחני, מסע מטלטל בו מגלים על עצמנו דברים חדשים בכל יום.

להלן פירוט מסלול הטיול:

יום 1 עד יום 2 (9 עד 10 במאי) תל אביב – קטמנדו:

נצא בטיסת לילה אל קטמנדו, אליה נגיע בשעות אחר הצהרים של יום מספר 2. המפגש עם הכרך הגדול והצפוף של קטמנדו כמוהו כקפיצה ישירה אל הקלחת האוריינטאלית, חוסר סדר מוחלט לצד מראות אסטטיים אחרים. משדה התעופה נצא היישר אל ביקור בדורבאר של קטמנדו, קומפלקס הינדי מיוחד ומרשים של ארמונות ומקדשים מהמאה ה - 17. נחשף לראשונה לארכיטקטורה הנאוורית, המשלבת בין לבנים אדומות וגילופי עץ מרשימים, נכיר את סגנון הבנייה המיוחד, את הארמונות, את המקדשים (שבחלקם גילופים אירוטיים בולטים), נכיר את הקומארי, האלה החיה, ילדה קדושה שבגופה שוכנת טולג'ו, המזוהה לא אחת כהתגלמות של קאלי או דורגא, אשתו של שיווא. נחשף גם לכוחו האינסופי של שיווא ושל אלים מיתולוגיים אחרים. נמשיך ונבקר ככל שירשה לנו הזמן. לאחר ארוחת הערב או תוך בהמשכו של הטיול בדורבאר (תלוי בהחלטתו של המדריך ובהתאם לזמן ולעייפות) נצא לטייל בטאמל, מרכז הקניות ההומה והחשוב ביותר בקטמנדו.  לינה קטמנדו. כלכלה על בסיס ארוחת ערב.

יום 3 (11 במאי) קטמנדו – רפטינג – מאנאקאמנה – צ'יטוואן:

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מקטמנדו ונצא בנסיעה מערבה מקטמנדו לאורך ערוץ נהר הטריסולי (Trisuli), כשיעדנו – נקודת תחילת הרפטינג. לאחר תדרוך על גדת הנהר, נרד לסירות ונצא לשייט של כ – 3 שעות בלווי שייטים מקצועיים לאורך הנהר הזורם בנוף נפלא ובמורד אשדות לבנים. בסיום השייט נמשיך בביקור אל המקדש ההינדי מאנקאמנה, המוקדש לאחת מהתגלמויותיה של האלה פראווטי. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה אל צ'יטוואן, אליה נגיע בערב.

עם ההגעה לפארק הלאומי צ'יטוואן, נתמקם בבית המלון המפנק שלנו למנוחה ולהירגעות אחרי יום נסיעה ארוך ורצוף פעילויות מעניינות ומרתקות. לינה צ'יטוואן. ארוחות על בסיס כלכלה מלאה.

יום 4 (12 במאי) צ'יטוואן:

יום טיול מלא בפארק הלאומי צ'יטוואן. הפארק ממוקם בגבול עם הודו, באזור השפלה, הטראיי, רחוק מההימלאיה. הפארק הוא דוגמא לאזור מפלט לא מופרע, מהאחרונים הקיימים באזור הטראיי. הפארק עולם עשיר של צומח ושל בעלי חיים, בהם קרנפים אסייאתים נדירים, פילים, נמרים, טיגריסים ועוד. נהנה מסיור מלא בפארק הכולל רכיבת ספארי על גבי פילים, הליכות במסלולים המיועדים לכך, שייט בסירות קנו, נסיעה בג'יפים ועוד. לקראת ערב חזרה לבית המלון המפנק. מי שתרצה תוכל בערב זה ליהנות מעיסוי מפנק, ממיטב מסורת האיורוודה. לינה צ'יטוואן. ארוחות על בסיס כלכלה מלאה.

יום 5 (13 במאי) צ'יטוואן – פוקרה:

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ארוכה לכיוון פוקרה אשר למרגלות ההימלאיה. אל פוקרה הציורית נגיע בצהרים. נצא להסתובב ברחובה הראשי של העיר, המלאה במזכרות ובפריטי לבוש אופנתיים למטרקים ולמטפסים, שם תיהנו גם מזמן חופשי לארוחת צהרים ולקניות. נמשיך אל בית המלון למנוחה ולהרגעות. אחרי הצהרים נהנה ממדיטציה ו/ או יוגה, ואז נצא לארוחת ערב באחת מהמסעדות הטובות שיש בפוקרה. לינה פוקרה. כלכלה על בסיס ארוחת בוקר וארוחת ערב.

יום 6 עד 7 (14 עד 15 במאי) פוקרה – דמפוס – אסטמקוט:

אנחנו בדרכינו אל שיפולי ההימלאיה, אל הכפרים הציוריים של בני הקבוצות האתניות שמקורן בטיבט ואל הנוף הפנורמי המרשים של אזור האנאפורנה, על פסגותיו האדירות. האנאפורנה הינו ההר העשירי בגובהו בעולם, 8,091 מטרים, סביבו פסגות רבות שגובהן מעל 7,000 מטרים. בימים הבאים נטייל רגלית במסלולים העוברים דרך הכפרים הציוריים שבשיפולי רכס האנאפורנה, בדרך כלל במגמת ירידה, תוך כדי הכרת בני הקבוצות האתניות השונות, על מנהגיהם ואורחות חייהם.

לאחר ארוחת הבוקר בפוקרה נצא לכיוון דמפוס, ומשם נצא בהליכה לכיוון אסטמקוט. זמן ההליכה הוא כ – 3 שעות וחצי במגמת ירידה. זהו אחד מהמסלולים הקצרים ביותר באזור האנאפורנה. לטובת המתקשות, לאורך הדרך ילווה אותנו ג'יפ מקומי. לעת ערב נגיע אל הלודג' שלנו באסטמקוט. זהו לודג' הנמצא באזור כפרי ומרוחק, נטול סממני מותרות, פשוט, נקי ומקסים.

ביום למחרת (15 במאי) נמשיך לגלות את האזור הכפרי בהליכות קצרות יותר, נכנס אל הכפרים, נכיר את יושביהם ואת אורח החיים בהרים. נדון בפילוסופיות ובדרכי החיים של אנשים מיוחדים אלה. נחזור אל בית המלון לסדנאות מדיטציה ו / או יוגה. לינה אסטמקוט. לאורך שני הימים האלה ארוחות על בסיס כלכלה מלאה.

יום 8 (16 במאי) אסטמקוט – מילנצ'וק – פוקרה:

אנחנו עדיין האזור השיפולים של אנאפורנה ונפרדים מהאזור בסטייל. את הבוקר נתחיל בהליכה בת שעה אחת, במגמת ירידה, לכיוון הכפר מילנצ'וק (או מילן צ'וק). בסיום ההליכה נצא בנסיעה חזרה לכיוון פוקרה. את הזמן העומד לרשותנו נקדיש לסיור באתריה השונים של פוקרה. נבקר במערת גופטשור, מערת הנטיפים הארוכה ביותר בנפאל, המוקדשת לאל שיווא. נבקר במפלי דייויס ובסטופת השלום. כמו כן נבקר במחנה פליטים של גולים טיבטים שברחו מהשלטון הסיני ונקנח בשייט מהנה של כשעה על אגם פהווה. לינה פוקרה. ארוחות על בסיס ארוחת בוקר וארוחת ערב.   

יום 9 (17 במאי) פוקרה – עמק קטמנדו – קטמנדו:

בסיומה של ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה בטיסה חזרה אל קטמנדו. עם ההגעה לקטמנדו נצא בנסיעה קצרה אל אחת מערי המלכות המרשימות שבעמק קטמנדו, אל העיר בהקטפור. בהקטפור, "עיר החסידים", בעיני רבים היפה בערי נפאל, עיר עם היסטוריה ותרבות עשירה, מקום מושבם של בני הנוואר, תושביה המקוריים של עמק קטמנדו, יושבת בפינה המזרחית של עמק קטמנדו. עיר זו הייתה בירתה של נפאל בתקופת שושלת מאלה. במהלך המאות ה – 14 עד ה – 16 היתה העיר בירת העמק כולו ושלטה על ערים אחרות, בינהן קטמנדו. העיר הוכרזה כאתר בעל חשיבות למורשת העולמית בשל תרבותה העשירה, מקדשיה הרבים, בתיה וסמטאותיה. במרכזה של העיר כיכר דורבר המכיל צבר מרשים של פגודות ומקדשים, בודהיסטים והינדיים, זה לצד זה וארמון מרשים הבנוי אבן ועץ. הככר נחשב לאחד המיוחדים והמרשימים בעמק קטמנדו ובנפאל בכלל. בנוסף, ידועה העיר גם בשל מלאכות היד של תושביה, הכוללות עבודה בעץ, ברזל ואבן. נטייל ונסייר בעיר, בין סמטאותיה, שלל המקדשים, הארמונות, החנויות, בין דוכני בעלי המלאכה ולאורך החנויות הקטנות והקסומות. בבהקטפור זמן חופשי לארוחת צהרים.

אחרי הצהרים נמשיך אל שניים מהאתרים החשובים שבעמק, אל המקדש ההנדי פאשופטינאת, אתר המוקדש לאל שיווא, בו נערכים טקסי שריפת גופות בגהטות שבמקביל לנהר בגמטי. נמשיך אל האתר הבודהיסטי של בודהאנאת, שם נמצאת הסטופה הגדולה והחשובה ביותר בעמק קטמנדו. נתמסר למקום, נקיף את הסטופה, נכיר את הארכיטקטורה שמאחורי הבניין האדיר, נכיר את המשמעויות הסימבוליות המופיעים בפרטים הגדולים והקטנים שבסטופה, נכיר את המנדאלות ונראה איך מייצרים אותן וננסה להבין בכלל את חשיבות המקום לתושבים ולמיעוט הטיבטי שבנפאל. 

לקראת ערב חזרה אל המלון למנוחה ולהתרגעות. בערב נצר לארוחה מסכמת הכוללת מופע פולקלוריסטי המלווה בשירה וריקודים נפאליים. לינה קטמנדו. כלכלה על בסיס ארוחת בוקר וארוחת ערב.

יום 10 (18 במאי) קטמנדו – פטן – סוואיאמבונאט – תל אביב:

יום טיול אחרון בערי ואתרי המלכות של עמק קטמנדו. הבוקר מועדות פנינו אל העיר הקטנה והקסומה פטן, עיר הבנויה בסגנון נאוורי טיפוסי ובה מקדשים ופסלים לרוב, העין אינו יודעת שובע. נבקר באתריה החשובים של העיר, שם מצפה לכן הפתעה קטנה. פטן ידועה בעולם בעיקר בזכות המקדשים והארמונות בני המאה ה – 17 הנמצאים בכיכר דורבר, אתר בעל חשיבות למורשת העולמית, וגם בשל האגדות האופפות את ההיסטוריה שלה.

העיר ידועה גם כמקום העיקרי בתחומי עבודות מתכת, תכשיטנות, אמנות מסורתית וקישוטים לפסטיבלים, והרבה אמנים ידועים חיים בתחומה. חלק נכבד מתושבי העיר עוסק במלאכות יד בסדנאות קטנות, אם כי פרנסת מרבית אזרחי העיר היא מחקלאות. נטייל בין המקדשים והאתרים החשובים, נסייר בין הסמטאות הציוריות, נכיר את ההיסטוריה של עיר מלכות חשובה זו ונתפזר לארוחת צהרים מוקדמת. את הביקור ביום זה נסיים בסטופה המרהיבה של סוואיאמבונאט - מקדש הקופים, רגעים אחרונים של רוחניות לצד נופו המרהיב של עמק קטמנדו, ומשם נצא בנסיעה אל שדה התעופה לטיסה חזרה הביתה. אל תל אביב נגיע בחזרה בלילה של יום זה. כלכלה ביום זה מבוססת על ארוחת בוקר בלבד. 

 

עלות הטיול למטיילת בודדת בקבוצה של מינימום 20 מטיילות:

סה"כ עלות למטיילת בודדת 3,695$

תוספת למטיילת בחדר בודד: נא ליצור קשר עם המשרד

 

הבהרה:

הטיול מתוכנן מהיכרות אישית וקרובה מאוד עם נפאל. זהו מסע אל ממלכה זרה, אל תרבות המשלבת בתוכה אלמנטים רוחניים, הינדיים ובודהיסטיים, אלמנטים הודיים ואלמנטים טיבטיים.

זהו טיול בתנאים טובים, בתי מלון ברמה גבוהה (ורמה טובה בהימלאיה). יחד עם זאת, נפאל עדיין מדינת עולם שלישי, מדינה מתפתחת, שהטיול בה הוא חוויה במנהרת הזמן, אל מחוזות מרוחקים שהפיתוח נמצא בחיתוליו, אל אנשים ידידותיים וחייכנים, אוהבי אדם וטבע, אנשים בעלי תפיסה חברתית ורוחנית שונה, מהם ניתן וכדאי ללמוד דבר או שניים.

הטיול בחודש מאי, חודש יבש, אחרי האביב ולפני תקופת המונסונים.

 

מה כולל הטיול:

טיסות בינלאומיות + מיסי נמל והיטלים
טיסת פנים
בתי מלון ברמה כמתואר במסלול
העברות והסעות באוטובוס, מיניבוסים כשצריך וברכבים 4x4
כניסה לכל האתרים
כל הפעילויות המוזכרות במסלול
כלכלה כמתואר במסלול
מדריך מקומי דובר אנגלית
מדריך ישראלי – ד"ר חזי שקד
מים לאורך הטיול
טיפים לנותני השירותים המקומיים בנפאל
דמי טיפול ורישום
ט.ל.ח.

 

הטיול אינו כולל:

ויזה לנפאל בסך של 30$ - ישולמו בכניסה לנפאל
ארוחות שאינן מוזכרות בתיאור המסלול
ביטוח אישי ומטען
הוצאות אישיות
כל פעילות שאינה מופיעה בסעיף כלול
ט.ל.ח.