טרק בהרי הקרפטים, רומניה

יציאה: 19 ביוני 2020          חזרה: 26 ביוני 2020

מבוא:

זהו טיול בן 8 ימים, המשלב 6 ימי הליכה מלאי הוד והדר בחלקים הגבוהים של הרי הקרפטים שברומניה, ברכס הרי פאגאראש, בפארק הלאומי פיאטרה קראיולי וברכס פיאטרה מארה. בטיול ייחודי וחוויתי זה, נגיע אל מספר פסגות, בניהן כאלה שגובהן מעל 2,500 מטרים. בין לבין נעבור במסלולים המשלבים הליכות ביער, באחו הגבוה, במעברי הרים ופסגות שייתכן ועל חלקן שאריות שלג מהחורף. הטיול בתקופה זו הקיץ מבטיח המון ירוק בעיניים, פריחה צבעונית בהרים, אגמי הרים לרוב, שלג ושלוגיות בפסגות ההרים, נופים בראשיתיים ומסלולים שטרם נכבשו ברגליהם של מטיילי הקיץ.

את הטיול נתחיל בברשוב, עיר צבעונית ותוססת. בהמשך, עם היציאה להרים, נלון בבקתת הרים איכותית ובמלונות כפריים ואיכותיים, נכיר את אורחות החיים של תושבי ההרים, את הפשטות, החום והאירוח הלבבי. נכיר את הגיאולוגיה, עולם הצומח ואת עולם החי, נחפש אחר תותי בר, פטל ואוכמניות, בתקווה שחלק מהם כבר בשלים מספיק, ונתוודע  אל מחוזות ומראות חדשים. את הטיול נסיים בלילה בבוקרשט הבירה. למחרת בבוקר נצא בטיסה חזרה ארצה. 

להלן פירוט המסלול:

יום 1: עם הנחיתה בבוקרשט נצא בנסיעה צפונה בנסיעה ארוכה לכיוון ברשוב. טרם נגיע לברשוב, נבקר בפארק חבלים מתקדם, הכולל 14 מסלולי הליכה מתקדמים ובדרגות קושי שונות על חבלים. עם תום החוויה בפארק החבלים, נמשיך אל מרכז ברשוב, עיר מדיבאלית הנחשבת לאחת הערים היפות ברומניה. בעיר, המוקפת הרים מסביב לה, מבנים גותיים ובארוקיים לרוב, כנסיות מרשימות, מדרחוב ססגוני והומה ואופי מקומי אותנטי. במידה והינתן הזמן, נוכל לבקר במרכז העיר וליהנות מהאווירה הייחודית. נסיים את היום בארוחת ערב איכותית ומיוחדת. לינה בברשוב.

יום 2: לאחר ארוחת הבוקר נעשה דרכינו לכיוון רכס פאגאראש, הרכס הגבוה ביותר בקרפטים הרומניים. נגיע אל בקתת ההרים המצוינת של אגם בלאה (2,034 מטרים), דרך הטרנספאגראשן, פרויקט ההנדסה המגלומני של ניקולאי צ'אצ'סקו, כביש דרמטי החוצה את רכס הפאגארש מצפון לדרום, מתפתל כנחש דרוך, דרך נופים מרשימים, כביש העובר דרך מפל בלאה, 60 מטרים גובהו, הגבוה במפלי רומניה. עם ההגעה, ולאחר התרשמות מהאגם הקרחוני המרהיב, נעשה דרכינו אל פסגת ואנטואראה לואי בוטניאו, הפסגה השמינית בגובהה ברומניה והחמישית ברכס פאגאראש, 2,507 מטרים גובהה. הנוף בדרך ומהפסגה עוצר נשימה. בדרך נעבור דרך אגם קפרא, אגם קרחוני נוסף החבוי היטב ברכס פאגאראש. האגם ממוקם בגובה של 2,241 מטרים. אחרי שהות קצרה על הפסגה וארוחת צהרים בשטח, נעשה דרכינו בחזרה אל בקתת ההרים בלאה. בבקתת ההרים בבלאה חדרים זוגיים עם שירותים ומקלחות פרטיים. זמן ההליכה ביום זה 5 עד 6 שעות. לינה בבלאה.

יום 3: הבוקר נצא מאגם בלאה לכיוון אגם קלצון הקרחוני (2151 מטרים) ונחזור אל הבקתה המפנקת בבלאה. אם אתמול עשינו דרכינו מזרחה, הרי שהיום אנו יוצאים ליום הליכה ארוך בדרכינו מערבה. נעשה את הדרך אל פסגת לייצל אשר בגובה של 2300 מטרים, ומשם נמשיך אל אגם קלצון הקרחוני והמהפנט. האגם נמצא תחת פסגתו המרשימה והתלולה של פסגת לספצי (2517 מטרים), עליה לא נטפס. בדרכינו נוכל לראות מרחוק את פסגת נגויו, הפסגה השנייה בגובהה ברומניה, המיתמרת לגובה של 2535 מטרים. את ארוחת הצהרים נעשה באגם ומשם נעשה את דרכינו בחזרה אל בקתת בלאה. בבקתת ההרים בבלאה חדרים זוגיים עם שירותים ומקלחות פרטיים. זמן ההליכה ביום זה 8 עד 9 שעות. לינה בבלאה.

יום 4: הבוקר נתחיל בירידה של 800 מטרים מטה אל מפלי בלאה. זמן ההליכה המשוער הוא 2 עד 3 שעות. אחרי הביקור במפלים נעלה על האוטובוס ונצא לכיוון העיירה בראן, נסיעה של כשעתיים וחצי, שם נבקר בטירת בראן. הטירה התפרסמה בעיקר בזכות הרומן של בראם סטוקר על הרוזן דרקולה, דמות שקיבלה השראתה מהדמות ההיסטורית של ולאד צפש, הוא ולאד המשפד בן המאה ה – 15, דמות היסטורית הרואית באתוס הרומני בן ימינו. ארוחת ערב בפנסיון כפרי בבראן. לינה בבראן.

ימים 5 ו - 6: 2 ימי טיול מלאים בפארק הלאומי פיאטרה קראיולי, מהרכסים היפים ביותר בקרפטים הרומנים. ימי טיול אלה יפגישו אותנו המטיילים עם כפרי הרים ציוריים, מגורה ופסטרה, נטייל דרך חוות כבשים מסורתיות, שם גם נאכל צהריים, נעבור דרך בקתת הרים פסטורלית, נטפס דרך ערוצים ועמקים, נעפיל לפסגות ברכס מהן נשקפים נופים מרהיבים, והכול טובל בגוונים אינסופיים של ירוק ופריחה צבעונית. משך ההליכה בכל יום בין 7 ל – 9 שעות בדרגת קושי בינונית. לילה של יום חמישי לינה בפנסיון כפרי בבראן, לילה של יום שישי לינה בבית מלון מפנק בברשוב.   

יום 7: את יום הטרק האחרון בקרפטים נתחיל בנסיעה של כחצי שעה עד שנגיע לנקודת ההתחלה של "קניון 7 הסולמות" הנמצא ברכס פיאטרה מארה. קניון 7 הסולמות נחרץ בתקופת היורה, דרך סלע גירני, והוא מורכב מ – 7 מפלים, הגבוה מבניהם בגובה של 15 מטרים. הטרק בקניון כולל שימוש בסולמות ובפלטפורמות הליכה נוחות. משך הטרק 4 עד 5 שעות הליכה. בסיום יום ההליכה העברה לבוקרשט, לשם נגיע לעת ערב. את היום והטיול נסיים בארוחת ערב מפנקת. לינה בוקרשט.

יום 8: נסיעת בוקר לשדה התעופה ומשם העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לתל אביב.

מחיר הטיול: יפורסם בהמשך

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות

* מיסי נמל והיטלי דלק
* תחבורה אוטובוס ממוזג בהעברות ובסיורים כמפורט בתכנית או לחילופין רכבי שטח אם יש צורך
* פארק חבלים בברשוב
* לינה בברשוב, בראן ובבוקרשט במלונות מרמת תיירות טובה ובבקתת הרים בבלאה. בבקתת ההרים לינה בחדרים פרטיים ובשירותים צמודים
* כלכלה על בסיס פנסיון מלא, כולל מסעדות וארוחות מפנקות
* צוות מקומי, 2 מדריכי הרים מקומיים מוסמכים ומדריך ישראלי 
* כניסה לאתרים כמפורט בתכנית
* דמי טיפול ורישום
* תשר לנותני שירותים מקומיים

המחיר אינו כולל:

* ביטוח אישי ומטען, שתייה שאינה מים, הוצאות אישיות