טרק בהרי הקרפטים, רומניה

יציאה: 19 באוגוסט 2022          חזרה: 26 באוגוסט 2022

נצא לטיול בן 8 ימים, המשלב 6 ימי הליכה מלאי הוד והדר בחלקים הגבוהים של הרי הקרפטים שברומניה, בפארק הלאומי פיאטרה קראיולי, ברכס הרי פאגאראש וברכס פיאטרה מארה. בטיול ייחודי וחוויתי זה, נגיע אל מספר פסגות, בניהן כאלה שגובהן מעל 2,500 מטרים. בין לבין נעבור במסלולים המשלבים הליכות ביער, באחו הגבוה, במעברי הרים ופסגות שייתכן ועל חלקן שאריות שלג מהחורף. הטיול בתקופה זו של הקיץ מבטיח ירוק בעיניים, פריחה מאוחרת בהרים, אגמי הרים לרוב, שלוגיות בפסגות ההרים, נופים כמו בראשיתיים.

את הטיול נתחיל בפארק הלאומי פיאטרה קראיולי והעיירה הציורית בראן. לאורך כל הטיול נתאכסן בבתי מלון נעימים ואף בבקתת הרים נוחה ומפנקת. נכיר את אורחות החיים של תושבי ההרים, את הפשטות, החום והאירוח הלבבי. נכיר את הגיאולוגיה, עולם הצומח ואת עולם החי, נחפש אחר תותי בר, פטל ואוכמניות ונתוודע  אל מחוזות ומראות חדשים. את הטיול נסיים בברשוב, היפה והמיוחדת בערי רומניה.

להלן פירוט מסלול הטיול:

יום 1 (19 באוגוסט 2022): נצא בטיסת ערב (18:20) אל בוקרשט, בירת רומניה. אל הבירה בוקרשט נגיע בשעות הלילה המוקדמות (21:10). עם הנחיתה בבוקרשט ולאחר התארגנות בשדה התעופה, נצא בנסיעה אל בית המלון שלנו הממוקם בבירה עצמה. בשל השעה המאוחרת יחסית אליה נגיע למלון יום זה אינו כולל ארוחות. לינה: בוקרשט.

יום 2 (20 באוגוסט 2022): הבוקר נצא לכיוון העיירה זרנסטי, שער הכניסה לפארק הלאומי פיאטרה קראיולי. נעשה פעמינו לכיוון אחת מהבקתות הפזורות בפארק, שם נעצור למנוחה קצרה. נמשיך רגלית אל אחד ממסלולי ההליכה הקניוניים המרשימים שבפארק ונחזור אל זרנסטי. יום הליכה משוער של 6 עד 7 שעות, עלייה – ירידה של 700 מטרים. כלכלה מלאה, ארוחת צהרים ארוזה. לינה: בראן.

יום 3 (21 באוגוסט 2022): יום טיול נוסף בתחומי הפארק הלאומי פיאטרה קראיולי, הפעם בדרכינו אל רכס טאגה, המאפשר לנו הצצה מרהיבה על נופו המרהיב של פיאטרה קראיולי ושל רכסים נוספים של הרי הקרפטים. נצא בהליכה על שבילים לא מסומנים, בתוך יערות עבותים וכרי מרעה, אזור בו חיים קבוצות אתניות רבות כדוגמת צוענים, גרמנים והונגרים, אזור המכונה גם " טרנסילבניה הקטנה". כלכלה מלאה, ארוחת צהרים ארוזה. לינה: בראן.

הערה: סדר ההליכה בין ימים 2 ו – 3 עשוי להשתנות, בהתאם להחלטת המדריך בשטח ולטובת הטיול והמטיילים.

יום 4 (22 באוגוסט 2022): לאחר ארוחת הבוקר נעשה דרכינו בנסיעה ארוכה יותר (שעתיים וחצי לערך) לכיוון רכס פאגאראש, הרכס הגבוה ביותר בקרפטים הרומניים. נגיע אל אגם בלאה (2,034 מטרים) המדהים, דרך כביש הטרנספאגראשן, פרויקט ההנדסה המגלומני של ניקולאי צ'אצ'סקו, כביש דרמטי החוצה את רכס הפאגארש מצפון לדרום, מתפתל כנחש דרוך, דרך נופים מרשימים, כביש העובר דרך מפל בלאה, 60 מטרים גובהו, הגבוה במפלי רומניה. עם ההגעה, ולאחר התרשמות מהאגם הקרחוני המרהיב ומהאטרקציות התיירותיות שמסביבו, נעשה דרכינו הארוכה מטה אל מפל בלאה, כל הדרך כאשר הטרנספאגראשן מולנו כל הזמן.

זמן ההליכה המשוער 5 שעות (ירידה) או יותר (במידה ועושים את המסלול הפוך). כלכלה מלאה, ארוחת צהרים ארוזה. לינה: בקתת בלאה.

הערה: ייתכן שמסלול ההליכה יתחיל במפל ויסתיים באגם הקרחוני / בקתת בלאה, מסלול במגמת טיפוס ועלייה.

יום 5 (23 באוגוסט 2022): הבוקר נצא לכיוונו של אגם קרחוני נוסף, אגם קלטון. יום מרהיב ביופיו, מפתיע וממלא את הנפש, יום בו נכיר את עולם הקרחונים, את העמקים הנוצרים מקרחונים ואת הסיבה להיווצרות אגמי הטורקיז הקרחוניים. בהינתן שכוחנו במותנינו, נוכל להמשיך ולטייל עוד והלאה, טרם נחזור אל בקתת בלאה. יום של עליות וירידות.

הערה: סדר ההליכה בין ימים 4 ו – 5 עשוי להשתנות, בהתאם להחלטת המדריך בשטח ולטובת הטיול והמטיילים.

יום 6 (24 באוגוסט 2022): יום הליכה מרהיב נוסף ברכס הרי פאגאראש, שבסופו נעשה את דרכינו אל היפה בערי רומניה, היא ברשוב. נצא בהליכה אל ואנטואראה לואי בוטניאו, הפסגה השמינית בגובהה ברומניה והחמישית ברכס פאגאראש, 2,507 מטרים גובהה. הנוף בדרך ומהפסגה עוצר נשימה. בדרך נעבור דרך אגם קפרא (Capra lake), אגם קרחוני נוסף החבוי היטב ברכס פאגאראש. האגם ממוקם בגובה של 2,241 מטרים. אחרי שהות קצרה על הפסגה וארוחת צהרים בשטח, נעשה דרכינו בחזרה אל בקתת ההרים בלאה ומשם בנסיעה אל ברשוב, זמן ההליכה ביום זה 5 עד 6 שעות. כלכלה מלאה, ארוחת צהרים ארוזה. לינה: ברשוב.

יום 7 (26 באוגוסט 2022): לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה קצרה עד שנגיע לנקודת ההתחלה של "קניון 7 הסולמות" הנמצא ברכס פיאטרה מארה, קניון מרשים ומהיפים שיש בקרפטים. קניון 7 הסולמות נחרץ בתקופת היורה, דרך סלע גירני, והוא מורכב מ – 7 מפלים, הגבוה מבניהם בגובה של 15 מטרים.

הטרק בקניון כולל שימוש בסולמות, אבל גם בפלטפורמות הליכה נוחות. זהו יום הליכה ארוך, מהנה ומאתגר לקבוצה. משך זמן הליכה משוער הוא בין 5 ל – 6 שעות. עלייה – ירידה של 800 מטרים. עם החזרה לברשוב נצא לבצע בדיקת קורונה (PCR ) – כחלק מנהלי החובה של משרד הבריאות טרם החזרה ארצה. כלכלה מלאה, ארוחת צהרים ארוזה. לינה: ברשוב.

יום 8 (26 באוגוסט 2022): ברשוב, עיר מדיבאלית הנחשבת לאחת הערים היפות ברומניה. בעיר, המוקפת הרים מסביב לה, מבנים גותיים ובארוקיים לרוב, כנסיות מרשימות, מדרחוב ססגוני והומה ואופי מקומי אותנטי. נצא בנסיעה של כמחצית השעה ונעלה מעלה אל עיירת הסקי והתיירות פואינה ברשוב. זוהי עיירה יפיפייה, טובלת בהרים, יערות וירוק. נצא לטרק קצר בסביבות העיירה ההררית עצמה ומשם נמשיך במגמת ירידה, דרך יערות אירופיים מלבלבים, עד שנגיע מטה לפאתי ברשוב, שם יחכה לנו האוטובוס ויעביר אותנו לזמן חופשי בברשוב. נוכל לבקר במרכז העיר וליהנות מהאווירה הייחודית. ירידה של כ – 500 מטרים, זמן הליכה משוער 3 עד 4 שעות. אחרי הצהרים נצא בנסיעה לכיוון שדה התעופה של בוקרשט, לא לפני שנעצור בדרך לארוחת ערב מהנה המסכמת ומסיימת את הטיול. כלכלה על בסיס כלכלה מלאה. נחיתה בתל אביב בשעה 00:55 של יום 27 באוגוסט.

מחיר הטיול:

למטייל בודד בקבוצה של 14 עד 16 מטיילים: 1970 אירו
למטייל בודד בקבוצה של 17 עד 19 מטיילים: 1940 אירו

תוספת לאדם בחדר בודד: 200 אירו

מחיר הטיול כולל:

* טיסות בינלאומיות (אל על)

* מיסי נמל והיטלי דלק

* תחבורה צמודה בהעברות ובהקפצות כמפורט בתכנית / מיניבוס או אוטובוס בהתאם למספר המטיילים

* כניסה לכל האתרים והפארקים הלאומיים כמפורט בתכנית

* לינה בבתי מלון מרמת תיירות טובה. לינה בחדרים פרטיים ובשירותים צמודים:

1 לילה בבוקרשט

2 לילות בבראן

2 לילות באגם בלאה (בקתת הרים נוחה מאוד / חדרים פרטיים כולל שירותים ומקלחת)

2 לילות בברשוב

* כלכלה על בסיס פנסיון מלא, החל מארוחת הבוקר ביום מספר 2 ועד לארוחת הערב של היום האחרון. בצהרים ארוחות ארוזות (פיקניק)

* צוות מקומי, 2 מדריכים מקומיים מקצועיים, דוברי אנגלית

* תשר לנותני שירותים מקומיים

* מדריך ישראלי צמוד – ד"ר חזי שקד

* פגישת הכנה ותדרוך טרם היציאה

* דמי טיפול ורישום

המחיר אינו כולל:

* ביטוח אישי ומטען, שתייה שאינה מים, הוצאות אישיות

* בדיקת קורונה בברשוב (בסביבות 50 עד 60 אירו לבדיקה) ובדיקת קורונה בארץ

* ט.ל.ח