טרק באירלנד

יציאה: 14.9.2022         חזרה: 21.9.2022

מבוא:

אומרים שהעננים באירלנד נמוכים יותר. מיכאל ואטיס טען מנגד כי אירלנד קרובה יותר לגן עדן. וזוהי אכן ההרגשה למבקרים באירלנד. פיסת אדמה הטובלת בירוק אינסופי, "אי האזמרגד" בפי כל, מהמקומות היפים והייחודיים באירופה. אירלנד שוכנת מצפון לים הקלטי, מערבית לאי הבריטי הגדול, וההיסטוריה שלה ייחודית בקרב שאר העמים הקלטיים. שלא כמו רוב העמים הקלטיים, שדוכאו ונכבשו על ידי האימפריה הרומית, האירים נשארו מחוץ לעולם הרומי, ובכך שמרו על עצמאותם, תרבותם ומסורתם, עד לכיבוש האנגלו – נורמני הראשון בשנת 1169.

אירלנד הייתה למרחב הקלטי העצמאי היחיד בעולם, וגם היום אירלנד היא המדינה הקלטית העצמאית היחידה בעולם. ללא נוכחות של כובש זר פיתחו האירים הקלטיים תרבות ייחודית. בין השאר כללה תרבות זו מיתולוגיה מפותחת, שהייתה אמנם דומה בתכניה למסורות קלטיות אחרות, אך הייתה שונה מהן ברוב פרטיה.

באירלנד נמצאים מסלולי הליכה ייחודיים ויפיפיים, כמותם אין במקומות אחרים בעולם. עושר מסלולי ההליכה והמגוון הגדול של הנופים נובע ממיקומה הגיאוגרפי ומעצם היותה אי ירוק ומבודד עם קו חוף מרשים. תצורות הנוף כוללות בין השאר חופי מצוקים, יערות ירוקי עד, אגמים רבים, רכסי הרים והמון ירוק. בטיול זה נצא לטייל ברגל ברכסים ירוקי עד מרשימים. נטייל בשמורות הטבע המרשימות של דרום אירלנד, כדוגמת ויקלו וקילארני, לאורך קו החוף המצוקי שבמערב האי, בין הכפרים ובשמורות טבע אחרות בעלות צביון ייחודי השמור רק לאירלנד.

בטיול זה אנו מבקשים לתת למטייל הרגלי נגיעה והיכרות קצת אחרת עם האי, ולכן נהנה גם מביקורים בפאבים איריים, מבירה אירית טובה, מהופעות חיות ומתנאי לינה טובים. ועם קצת מזל, אולי ניתקל גם בפיות ושדונים, תושביו הסודיים של האי המיתולוגי והירוק.

 

מסלול הטיול:

יום 1 (14.09.2022): תל אביב – דבלין – הפארק הלאומי ויקלו

טיסה אל שדה התעופה בדבלין דרך יעד ביניים באירופה, נחיתה בשעת צהרים מוקדמת ונסיעה בדרכים הפנורמיות של הפארק הלאומי ויקלו. נאכל ארוחת צהרים בפאב-מסעדה בעיירה בריי ואחריה, מסלול הליכה מהמם על קו החוף המזרחי של ויקלו. בשעות הערב המוקדמות נגיע למלון לצ'ק אין, ארוחת ערב במסעדת המלון ולינה במלון באזור קו החוף של מחוז ויקלו.

יום 2 (15.09.2022): הפארק הלאומי ויקלו

בוקר בנופים הקסומים האלו, לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא למסלול הפנורמי של ''דרך ויקלו'', ברובו בטיפוס (לגובה של עד 490 מטר), מרחק כ - 12 ק''מ, והדרך עצמה כוללת את מרבית שבילי ההליכה המעגליים של רכס ההרים סביב גלנדלוק. נצפה על האגם העליון ממעלה ההר. בתצפית המשגעת נפרוש פיקניק* ונחדש כוחות לפני שנרד חזרה דרך מכרות האבן העתיקות והנהר הנשפך מההרים אל האגם העליון של ויקלו וזורם אל התחתון. מסלול יפה, מגוון ומאתגר במידה. בשעות הצהרים המאוחרות נשוב למלון להתרעננות (תלוי בקצב הקבוצה). נצא בנסיעה אל ''אגם גינס'' המפורסם וממנו נצא להליכה מהממת בין אגם טיי לאגם דן. לקראת ערב נשוב אל המלון, ארוחת ערב ולילה נוסף באותו המלון.

יום 3 (16.09.2022): הפארק הלאומי ויקלו – הפארק הלאומי קילארני

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ארוכה, לרוחבו של האי האירי – ממזרח למערב. לקראת צהרים נגיע אל קילארני ונאכל יחד בנופיה היפים*. נעלה אל מפל טורק, ונצא להליכה בתוך יער ירוק לתצפית על המפל, ממנו נעלה במעלה המדרגות אל הפסגה המגיעה ל-535 מטר גובה בשיאה ''גבעת קארדיאק'', תצפיות פנורמיות משגעות לאורך כל המסלול (8 ק''מ, גובה שיא 490 מטר) – על שלושת אגמי השמורה, חורש טבעי. בערב נגיע אל המלון למנוחה, התרעננות וארוחת ערב. מומלץ וכדאי לצאת לפאבים של העיירה, במרחק הליכה מהמלון.

יום 4 (17.09.2022): העמק השחור על דרך קארי  

לאחר ארוחת הבוקר נצא למסלול אגדי בשם ''דרך קארי – מקילארני אל העמק השחור'', מסלול הליכה של 22 ק''מ במחוז קארי. מסלול הליכה בדרגת קושי בינונית ומאתגרת במידה הנכונה... מסלול מדהים לכל מי שנהנה מהליכה בטבע קסום, חיפוש אחר בעלי כנף. טיפוס מקסימלי לגובה של 530 מטרים, נעקוף את אגם לייני, שמורת הטבע דריכיני הקטנה והאגם העליון של הפארק הלאומי קילארני. תצפיות מהממות מובטחות בדרך. נשוב לקילארני בשעות אחר הצהריים לשוטטות עצמאית במדרחוב הצבעוני של העיירה. ארוחת ערב ולינה באותו המלון.

יום 5 (18.09.2022): דינגל – צוקי מוהר – קלייר  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מערבה – אל ''טבעת דינגל'', נפתח את היום במסלול הליכה של 3.5 ק''מ לצד העיירה המתוקה דינגל, במרכז חצי האי. מסלול הליכה בדרגת קושי בינונית – קלה, עם כמה טיפוסים קטנים לאורכו. בפסגה תזכו לתצפית מאלפת על העיירה דינגל, המפרץ וכל האזור הקסום הזה – מסלול הליכה יפיפייה ששווה את המאמץ. נשוב לארוחת צהרים והפעם – פיש אנד צ'יפס על קו המים של דינגל. אחרי האוכל נצא בנסיעה פנורמית על קו ''טבעת דינגל'', דרך מעבר ההרים המפורסם ''או-קונר פס''. נצא מדינגל ונעלה אל מחוז קלייר, בדרך נעצור מכמה מנקודות התצפית המפורסמות בקו החוף ''הדרך האטלנטית הפראית'' עד שנגיע למלון בשעות הערב המוקדמות. לינה וארוחת ערב במלון במחוז קלייר. 

יום 6 (19.09.2022): צוקי מוהר

בבוקר נגיע אל הכפר ליסקאנור וממנו נתחיל במסלול הליכה שאורכו 18 ק''מ (טיפוס לגובה מירבי של 250 מטר), הליכה מאתגרת שבה נצעד לצד הכפרים הציוריים, מגרשי הגולף ומיד הנוף יתחלף במרחבים הירוקים הפראיים, הכבשים, העיזים, החומות הנמוכות והמיוחדות של המחוז. נתחיל את הטיפוס על קו החוף המיוחד הזה ונזכה לתצפית ממושכת על מוקד המשיכה העיקרי – צוקי מוהר, כמובן. נעצור לנקודות תצפית משגעות על איי אראן והצוקים המפורסמים, נקנח בביקור במרכז המבקרים של צוקי מוהר, נתפזר לזמן חופשי והפסקת צהריים בצוקים היפים. אחר הצהריים נמשיך אל הכפר הציורי דולין לפני שנדרים חזרה אל להינצ', זמן למנוחה והתרעננות במרכז הבריאות של המלון וטיולים עצמאיים בעיירה הצבעונית הזו. לילה נוסף באותו המלון.

יום 7 (20.09.2022): הפארק הלאומי הבארן – דבלין

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בדרכים היפות של מחוז קלייר אל הפארק הלאומי הבארן, חציו הראשון של היום יוקדש להליכה במרחבי הפארק שאותו מאפיין המסלע הקארסטי. נצא להליכה במסלול מעגלי של 8 ק''מ שנקרא Lough Avalla Farm ובדרך נראה חווה קלטית עתיקה, נגע בגדות אגם אוואלה וכמובן – הנופים של שמורת הבארן – Burren  (טיפוס לגובה מירבי של 140 מטר, קושי בינוני, 8 ק''מ). נקנח עם פיקניק צהרים ונצא בנסיעה החוצה את האי, ממערב – למזרח, אל דבלין הבירה. התרעננות קלה במלון ויציאה לסיור עירוני במרכז העיר דבלין – נחצה את הגשרים של הליפי, רחוב הבילויים השוקק ''טמפל בר'' והרחובות הנפלאים של דבלין. נאכל ארוחת ערב במסעדה בעיר ואחריה לינה במלון בדבלין. 

יום 8 (21.09.2022): דבלין – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר במלון, נערוך שיחת סיכום ונצא בנסיעה אל שדה התעופה דבלין לטיסה דרך יעד ביניים באירופה. הנחיתה בלילה חזרה בנתב''ג.

 

עלות הטיול:

3,300 אירו למטייל בחדר זוגי

תוספת למטייל בחדר אישי 700 אירו

 

מחיר הטיול כולל:

* טיסות בינלאומיות

* בתי מלון מדרגת תיירות טובה 

* נהג + אוטובוס

* מדריך ישראלי מצוות מופלון / עידו טרן

* כלכלה מלאה / ארוחות צהרים בשקית פיקניק

* תשר לנותני השירותים באירלנד / נהגים, סבלים, מלצרים

* תקציב צ'ופרים 

 

מחיר הטיול אינו כולל:

* הוצאות אישיות

* ביטוח נסיעה

* שתייה שאינה כלולה בארוחות

* כל מה שאינו מוזכר תחת סעיף "מחיר הטיול כולל"