טיול נשים בארמניה

מבוא:

ארמניה הינה מדינה מאוד הררית. רוב שטחה של ארמניה נמצא בגבהים שבין 1,000 מטרים ל – 3,000 מטרים. אולם ייחודה הגיאוגרפי של ארמניה, בהשוואה למדינות הקווקז האחרות, נובע מהעובדה שרובם המוחלט של הריה הרבים הם ממוצא געשי, הרים הפרוסים לאורכה ולרוחבה של הרמה הארמנית. ובזה טמון חלק מיופייה של ארמניה, רמה סחופת רוחות, אשר בחודשים מאי ויוני נמצאת בשיא תפרחתה, בשלל צבעים ומזג אוויר מושלם.

הארמנים הם עם עתיק ולו היסטוריה מורכבת, שפה עתיקה וכתב ייחודי, עם שידע תהפוכות רבות במהלך כמעט 3,000 שנות קיומו, עם ששלט על שטחים רבים, אבל בהמשך נשלט על ידי שכנותיה החזקות. ארמניה, בין השאר, היא גם המדינה הראשונה שקיבלה על עצמה את הנצרות כדת מדינה, בשנת 301 לספירה.

בטיול זה אנו נבקר באתריה ההיסטוריים המרכזיים והחשובים של ארמניה, נטייל ברגל בקניונים מרשימים ולמרגלות ההרים, נכיר את הארכיטקטורה והאדריכלות הארמנית הייחודית, נהנה מאירוח מקומי חם ומכניס אורחים, נכיר את המוזיקה ואת כלי הנגינה העיקריים של הארמנים, את המטבח המקומי הפשוט והטעים, זה המלא בעשבי וצמחי תיבול טריים, נהנה מעצי הפרי, מהשווקים ומעם ששם לו את התרבות בראש מעייניו.

ירוואן הבירה ססגונית ומפתיעה. את מקום הלינה שלנו במהלך הטיול קבענו בירוואן הבירה, במלון 4 כוכבים מצוין במרכז העיר בחדרי פרימיום, משם נצא כל יום למקום אחר בארמניה ולשם נחזור לקראת ערב. הטיול הינו על בסיס של כלכלה מלאה וכולל הפתעות נעימות שיתגלו במהלך הטיול.

להלן תמצית מסלול הטיול:

יום 1 – 2 (2 – 3  ביוני 2021) תל אביב – יראוון  / גרהארד – גרני – ירוואן:

נצא בטיסת לילה ישירה אל העיר ירוואן, אליה נגיע לפנות בוקר של ה –  27 במאי. לאחר סידורי הקרקע נצא בנסיעה היישר אל בית המלון למנוחה והשלמת שעות השינה. לינה: ירוואן

את הבוקר של ה – 27 במאי נתחיל מאוחר באופן יחסי. נתארגן ליום הטיול הראשון שלנו מחוץ לירוואן. את הטיול נתחיל במנזר גרהארד, מנזר החנית, אשר חלקו חצוב בסלע. למנזר סיפור חשוב ומיוחד בתולדות ארמניה הנוצרית, שם נוכל גם להתרשם ולהתוודע אל הארכיטקטורה הארמנית הייחודית. נמשיך אל גרני, אזור המצטיין בתופעות גיאולוגיות מרהיבות ושבו נמצאים גם שרידים של מקדש הלניסטי פגאני. נצא להליכה בחיק הטבע ונתרשם מהיופי של האזור. אחר הצהרים נחזור אל ירוואן, שם נבקר במוזיאון השואה הארמני, ביקור טעון ומרגש, שם נלמד ונכיר את הנרטיב הארמני, אבל גם את הנרטיב הטורקי. בסיום הביקור חזרה אל בית המלון. כלכלה מלאה. לינה: ירוואן

יום 3 (4 ביוני 2021) עמק אררט וסביבתו:

אחרי ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל המנזר הקדום חור וירפ הנמצא למרגלות הר אררט (5,137 מטרים גובהו) הנמצא כולו בטורקיה. במקום זה נכלא מייסד הנצרות הארמנית, גרגוריוס הקדוש, בתוך בור עמוק ובו נחשים ארסיים. מהמנזר נקודת תצפית מרשימה על הר אררט. נמשיך בנסיעה מעמק אררט בדרך נופית אל מנזר נוראוואנק התלוי על מצוק נהר ארפה והידוע בתבליטי הצלבים המיוחדים שעל קירותיו ומשמש נקודת תצפית מרהיבה על האזור. נמשיך ונבקר בכפר ארני, שם גם נאכל ארוחת צהרים. אחרי הצהרים נחזור אל יראוון, שם נבקר בהתאם לזמן. את ארוחת הערב נעשה מחוץ למלון, בליווי מוזיקה מקומית חיה. כלכלה מלאה. לינה: ירוואן

יום 4 (5 ביוני 2021) הר ארגאץ:

הבוקר נצא צפונה מירוואן אל מרגלותיו של הר ארגאץ, הגבוה בהרי ארמניה, הר געש כבוי שלו 4 פסגות שונות ככיווני רוחות השמיים. הפסגה הצפונית היא הגבוהה ביותר ומהווה את שיאו של ההר. בדרך נפגוש רועים יזידיים ובמידה ויתאפשר נבקר גם באחד הכפרים שלהם. תרבותם של היזידים היא תרבות כורדית מובהקת, רובם דוברים את השפה הכורדית ואת הניב הייחודי להם. למרגלות הר ארגאץ, בגובה של 2,300 מטרים נמצא מבצר אמברד, שהוקם במאה ה – 7 לספירה ושולט אסטרטגית על הדרכים שמתחתיו. נבקר במבצר ונמשיך בנסיעה איטית ותלולה אל אגם קארי (קארליך). את ארוחת הצהרים שלנו נעשה בטבע, פיקניק באזור האגם, משם נצא גם בהליכה במטרה להכיר את ההר וסביבתו. עם סיום הטיול נצא חזרה לירוואן להמשך הביקור באתריה השונים של העיר ובהתאם לזמן העומד לרשותנו. כלכלה מלאה. לינה: ירוואן.

יום 5 (6 ביוני 2021): ימת סוואן ודילג'אן:

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון ימת סוואן, היא "ימת השמיים". בשנת 874 לספירה הקימו המלך אשוט הראשון ובתו הנסיכה מירים כנסייה על אי בסמוך לחופיו של האגם. לפי המסורת הארמנית פקד חזיון את הקדוש מסרוב משדוטס ובו צעדו 12 דמויות על פני הימה והראו על מקום הקמתה של הכנסייה. הימה שוכנת בגובה של 1,900 מטרים והיא מרהיבה ביופייה ובצבעיה העזים. לאחר הביקור נמשיך אל העיירה הירוקה והציורית דיליג'אן, הידועה הכינוי "שוויץ של ארמניה". רחובותיה המרוצפים של העיירה, כמו גם בתי האבן שבה והאקלים הנוח שלה, הופכים את דיליג'אן לפנינה מקומית. נטייל בעיירה ונהנה ממראות המקום. בתום הביקור בדיליג'אן נמשיך אל מנזר הגהארטסין, מנזר מרשים ביופיו ובמיקומו, שם נמשיך להתפעם מהנוף המרהיב ומיופיו של המקום. נטייל קצת ברגל ונספוג את האווירה של המקום. בסיומו של היום נחזור אל ירוואן. כלכלה מלאה. לינה: ירוואן

יום 6 (7 ביוני 2021): ירוואן – תל אביב:

את היום נייחד לאתריה השונים של ירוואן. נכיר את ירוואן יותר לעומק, נבקר במוזיאון אומנות מיוחד ונקצה זמן לקניות והנאה מהעיר. נסיים את הביקור בארוחת צהריים חגיגית ומאוחרת לפני שנשים פעמינו חזרה אל שדה התעופה. חזרה לתל אביב בשעות הערב של יום 31 במאי 2020. כלכלה: ארוחת בוקר וצהרים מאוחרת.

נקודות חשובות לציון:

* סדר הביקורים באתרים המוזכרים במסלול זה עשויים להשתנות בהתאם לזמן ולעומס בכל יום ויום, וזה ייקבע על ידי המדריך, לטובת הטיול והקבוצה.

* מעבר למה שמוזכר במסלול, הרי שאם הזמן יאפשר, אנו נבקר בעוד אתרים שאינם מוזכרים במסלול.

* במהלך הטיול נפתיע אתכן בכמה אירועים נקודתיים.

* הטיול כולל הליכות בטבע המהפנט של הרמה הארמנית.

* זהו טיול יוקרתי ומפנק, הכול כלול! חוויה עוצמתית!

עלות הטיול:

1695$ למטיילת בחדר זוגי (18 מטיילות)

1620$ למטיילת בחדר זוגי (20 מטיילות)

1590$ למטיילת בחדר זוגי (22 מטיילות)

1560$ למטיילת בחדר זוגי (24 מטיילות)

תוספת למטיילת לחדר פרטי: 200$

מחיר הטיול כולל:

*  טיסות בינלאומיות + היטלים

*  חמישה לילות במלון Ani Grand בחדרי Superior

  (חדרי Premium למטיילת בחדר בודד)

*  כלכלה על בסיס פנסיון מלא + שתייה במהלך הארוחות

*  אוטובוס דה לוקס ממוזג

*  מדריך ישראלי – ד"ר חזי שקד

*  מדריך מקומי

*  כניסה לכל האתרים המופיעים במסלול

*  טיפים לכל נותני השירות בארמניה

 * אירועים והפתעות

 * מים מינרלים לאורך כל ימי הטיול

מחיר הטיול אינו כולל:

*  ביטוח נסיעה אישי

 * כניסה לספא ומתקניו במלון

*  שתיה שאינה כלולה בארוחות

 * ויזה לארמניה בסך של 10 USD

 * ט.ל.ח