ההרים של מזרח אפריקה

מסע אפי בין 4 מדינות

סיפורו של מסע מרתק בהובלתו של ד"ר חזי שקד, אל ההרים הגבוהים במזרחה של יבשת אפריקה. תחילתו של המסע בהר קניה אשר בקניה, כולל טיפוס טכני אל הפסגה הגבוה ביותר בהר, 5,199 מטרים גובהה. המשכו אל טנזניה, אל פסגת הר מרו, 4,566 מטרים, ומשם אל פסגת הקילימנג'ארו, ההר הגבוה ביותר בכל יבשת אפריקה, 5,895 מטרים.

המשך סיפורו של מסע נודד זה מגיע אל מזרח אוגנדה, אל הר אלגון, 4,321 מטרים גובהו ומשם אל הגבוה בהרי אוגנדה, פסגת סטנלי, 5,109 מטרים גובה, אשר ברכס הרי רוונזרורי, מערב אוגנדה, ממש על הגבול עם הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. כמו הר קניה, גם הטיפוס אל רוונזורי דורש אמצעי טיפוס טכניים, של סלע ובעיקר קרח.

סופו של מסע אפי זה ברמות הצפוניות של אתיופיה, אל הרי סימיאן ואל הגבוה בהרי אתיופיה וקרן אפריקה בכלל, ראס דשאן, 4,620 מטרים גובהו. הרי סימיאן נוצרו כתוצאה משחיקה אדירה, במשך 40 מיליוני שנים, של המסלע החשוף הנמצא בחלקה הצפוני של הרמה האתיופית. שחיקת הסלע המגמתי יצרה את אחת מתצורות הנוף המרשימות עליי אדמות. פסגות הרים משוננות, סלעים חשופים ומצוקים אדירים, המזדקרים לגובה של מאות מטרים, לפעמים אפילו עד לגובה של 1,500 מטר. חלק מהסלעים נמתחים לאורך קילומטרים רבים.

הצטרפו אל מסע אפי זה ותהנו ממסע בין 4 מדינות מרתקות, 5 פסגות שונות, נוף עוצר נשימה וחוויה בלתי נשכחת.