טרק באירלנד

מבוא:

אומרים שהעננים באירלנד נמוכים יותר. מיכאל ואטיס טען מנגד כי אירלנד קרובה יותר לגן עדן. וזוהי אכן ההרגשה למבקרים באירלנד. פיסת אדמה הטובלת בירוק אינסופי, "אי האזמרגד" בפי כל, מהמקומות היפים והייחודיים באירופה. אירלנד שוכנת מצפון לים הקלטי, מערבית לאי הבריטי הגדול, וההיסטוריה שלה ייחודית בקרב שאר העמים הקלטיים. שלא כמו רוב העמים הקלטיים, שדוכאו ונכבשו על ידי האימפריה הרומית, האירים נשארו מחוץ לעולם הרומי, ובכך שמרו על עצמאותם, תרבותם ומסורתם, עד לכיבוש האנגלו – נורמני הראשון בשנת 1169.

אירלנד הייתה למרחב הקלטי העצמאי היחיד בעולם, וגם היום אירלנד היא המדינה הקלטית העצמאית היחידה בעולם. ללא נוכחות של כובש זר פיתחו האירים הקלטיים תרבות ייחודית. בין השאר כללה תרבות זו מיתולוגיה מפותחת, שהייתה אמנם דומה בתכניה למסורות קלטיות אחרות, אך הייתה שונה מהן ברוב פרטיה.

באירלנד נמצאים מסלולי הליכה ייחודיים ויפיפיים, כמותם אין במקומות אחרים בעולם. עושר מסלולי ההליכה והמגוון הגדול של הנופים נובע ממיקומה הגיאוגרפי ומעצם  היותה אי ירוק ומבודד עם קו חוף מרשים. תצורות הנוף כוללות בין השאר חופי מצוקים, יערות ירוקי עד, אגמים רבים, רכסי הרים והמון ירוק. בטיול זה נצא לטייל ברגל ברכסים המרשימים והגבוהים ביותר באירלנד, בין השאר נעפיל להר קארונטוהיל, ההר הגבוה ביותר באירלנד, 1,038 מטרים גובהו. נטייל במסלולי הליכה ירוקי עד בשמורות הטבע המרשימות של דרום אירלנד, כדוגמת ויקלו וקילארני, נטייל לאורך קו החוף המצוקי שבמערב האי, נטייל בין הכפרים ובשמורות טבע אחרות בעלות צביון ייחודי השמור רק לאירלנד.

זהו טיול שונה וייחודי בו אנו מבקשים לפנק ולתת למטייל הרגלי נגיעה והיכרות קצת אחרת עם האי, ולכן נהנה גם מביקורים בפאבים איריים, מבירה אירית טובה, מהופעות חיות ומתנאי לינה טובים. ועם קצת מזל, אולי ניתקל גם בפיות ושדונים, תושביו הסודיים של האי המיתולוגי והירוק.

להלן פירוט מסלול הטיול:

יום 1 (24 ביולי 2021): תל אביב – דבלין – ויקלו

נצא בטיסת לילה מאוחרת דרך יעד ביניים אל דבלין, אליה נגיע בשעות הבוקר. משדה התעופה נצא דרומה לכיוון שמורת ויקלו, שם נמצא גם בית המלון שלנו. בדרכינו אל השמורה ואל בית המלון נעצור לתצפית מרשימה על אגם גינס, שם נרווה את גרוננו בבירת גינס צוננת לברכת טיול מהנה ומוצלח. לאחר התמקמות ומנוחה קצרה בבית המלון נצא בהליכה ראשונית אל שרידי מושבת הנזירים ''גלנדלוק'', נצעד ביער ירקרק בין נופיה המוריקים של הפארק הזה ונספור גוונים של ירוק. עם סיום הביקור נחזור אל בית המלון שלנו. לינה: בית מלון בשמורת ויקלו.

יום 2 (25 ביולי 2021): ויקלו

בוקר בנופים הקסומים של שמורת ויקלו. מבית המלון נצא בהליכה במסלול המכונה ''דרך ויקלו'', בטיפוס קל עד לגובה של עד 490 מטר, מרחק של כ – 12 ק''מ. הדרך עצמה כוללת את מרבית שבילי ההליכה המעגליים של רכס ההרים סביב גלנדלוק. בחלקו העליון של ההר נחפש אחר העורבים של ויקלו, הבז הגמדי והבז הקטן, הקסטרל, נתור את האיילים האדומים ונצפה על האגם העליון ממעלה. נרד חזרה דרך מכרות האבן העתיקות והנהר הנשפך אל האגם העליון. זהו מסלול יפה, מגוון ומאתגר במידה.  בסיום הביקור בויקלו נעלה על האוטובוס ונצא בדרכינו לטיול רגלי נוסף, טיפוס קצר אל ''הכתר של בריי'' צלב הצופה על קו החוף הדרום מזרחי של אירלנד, משם נמשיך בהליכה במסלול סלעי וחלקלק. ככל שנתקרב אל גריי סטונס יתקרב השביל יותר ויותר אל מצוקי החוף, או אז נהנה מהתצפית הפנורמית מזרחה. בסיום הביקור חזרה אל בית המלון. לינה: בית מלון בשמורת ויקלו.

יום 3 (26 ביולי 2021): ויקלו – קילארני

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ארוכה לרוחבו של האי האירי – ממזרח למערב. לקראת צהריים נגיע אל שמורת קילארני. לאחר ארוחת צהרים קלה בנופיה היפיפיים של השמורה נצא בהליכה לכיוון מפל טורק ומשם נמשיך בטיפוס בתוך יער ירוק לתצפית על המפל. נמשיך לטפס אל נקודה בגובה של כ - 500 מטרים, נטייל במסלול שאורכו כ – 8 ק"מ, שם נזכה לתצפיות פנורמיות מרהיבות על שלושת אגמי השמורה. בשעות הערב נגיע אל המלון למנוחה, התרעננות וארוחת ערב. לינה בית מלון בקילארני.

יום 4 (27 ביולי 2021): קילארני – קארונטוהיל – קילארני

עוד יום שכולו שיר הלל לטבע הפראי. הבוקר נצא אל ''הדרך האטלנטית הפראית'' אל ''טבעת קארי'' – מסלול נסיעה פנורמי הצופה על האוקיינוס, האגמים, הכפרים הציוריים ובעלי החיים של חצי האי איברה. נרד מהאוטובוס ונתחיל בטיפוס של ההר הגבוה ביותר באירלנד, הר ''קארונטוהיל'', בין רכסי ''מקילי – קאדי'', מתנשא לגובה 1,038 מטרים מעל לפני היום. האתגר בטיפוס אינו תוואי הדרך אלא תנאי מזג האוויר העלולים להשפיע מאד על אופן וקושי הטיפוס. נעצור לפיקניק צהריים קל ונמשיך מעלה לנקודות התצפית על האגמים הכחולים, ''סולם השטן'', מעיינות קטנים והטיפוס אל הפסגה שממנה נשקפת תצפית מרהיבה על האוקיינוס האטלנטי, רכס הרי מקילי – קאדי והמרחבים של מחוז קארי היפיפה. עם סיום המסלול, נשוב על ''טבעת קארי'' דרך הכפרים, העיירות ונקודות התצפית. לינה: בית מלון בקילארני.

יום 5 (28 ביולי 2021): קילקני – מחוז קלייר – צוקי מוהר

הבוקר נצא בנסיעה צפונה, ממחוז קארי אל מחוז קלייר. נעלה למעבורת קטנה שמחברת בין המחוזות. מחוז קלייר מפורסם בהיותו הבית של ''צוקי מוהר'' המפורסמים. לקראת צהרים נגיע אל הכפר הצבעוני דולין ובו נתרווח בפאב האותנטי ביותר באזור לארוחה על טהרת הפיש –אנד – צ'יפס של אירלנד. אחרי הארוחה נצא לטרק לאורכם של המצוקים המרהיבים. הטרק כולל טיפוס על קו החוף ותצפיות מרשימות על קו החוף והמצוקים. ההליכה היא ארוכה, לאורכם של כל המצוקים. לקראת ערב נגיע אל מלון ספא(סאונה, בריכת שחיה וחדר כושר לרווחת המטיילים) בעיירה אניסטומן. לינה: בית מלון אניסטומן.

יום 6 (29 ביולי 2021): מחוז קלייר – שמורת הבארן

בבוקר נצא לנסיעה פנורמית אל מערב מחוז קלייר לנקודת היציאה לטרק המעגלי בפארק הבארן, מסלול של 15 ק''מ שמגיע לגובה מרבי של 240 מטר. רמת הקושי בינונית והנופים – עוצרי נשימה. נצעד על שבילים צרים במרחבים הפרה – היסטוריים של אירלנד, היכן שהתיישבו המתיישבים הראשונים לפני עשרות אלפי שנים. במרחבים האלו נמצא ה''רינג – פורט'' שרידים טקסיים עתיקים, שרידי פאב אירי עתיק ושרידי מצודות, עדרי בקר וכבשים, והליכה על המסלע הקארסטי הייחודי של הבארן. בשעות אחר הצהריים נשוב אל המלון להתרעננות, מנוחה ופינוקים במרכז הבריאות של המלון. בערב נתכנס לארוחת ערב במסעדת המלון. לינה: בית מלון אניסטומן.

יום 7 (30 ביולי 2021): שמורת בארן – דבלין

חלקו הראשון של היום יוקדש לטרק קליל במסלול מעגלי וקסום של 8 ק''מ. נעבור דרך חווה קלטית עתיקה, נגיע לאגם אוואלה, כאשר לאורך כל הדרך נפרסים הנופים הקרסטיים היחודיים של ''הבארן''. נקנח בפיקניק צהרים ונחצה את האי לרוחבו, ממערב למזרח, אל דבלין הבירה. התרעננות קלה במלון במחוז דבלין. בערב נצא אל הפאב הגבוה ביותר במחוז דבלין לארוחה, מופע להקה חיה ומופע ריקודים איריים מסורתיים של להקה אירית! לינה מחוז דבלין.

יום 8 (31 ביולי 2021): דבלין – חזרה ארצה

את שעות הבוקר עד לטיסה ננצל לסיור ולהיכרות עם דבלין הבירה התוססת. נעבור דרך כמה מהמונומנטים החשובים של העיר כדוגמת פסלה של מולי מאלון, פארק סטן סטיבנס גרין, נהר הליפי, כמה גשרים מיוחדים ופסל דניאל או'קונל. אחרי הסיור נתפזר לזמן עצמאי במרכז העיר דבלין, שוטטות, שופינג, ארוחת צהריים חופשית ונמשיך משם אל שדה התעופה לטיסה דרך יעד ביניים באירופה, אל תל אביב. הגעה לתל אביב מוקדם לפנות בוקר של יום 9, 1 באוגוסט.

מדריך הטיול: תומר זקסנברג

תומר הוא טיפוס של ''חצי הכוס המלאה'', אופטימיסט נצחי ומדריך טיולים מהשורה הראשונה. מדריך בקרואטיה, פולין ואירלנד. טיילן ויזם, נגן גיטרה, יוקללי ופסנתר, צולל ורץ, קורא ושר ואוהב לקנח את היום עם בירה צוננת. תפס טרמפים עם תרנגולות בפרו וחיפש תנינים באמזונס אבל ביומיום בכלל מתעסק בנדל''ן או כמו שהוא קורא לזה ''מפיח חיים באדמה ויוצר בניינים בעזרת אנשים מוכשרים''.

עלות הטיול למטייל בחדר זוגי:

בקבוצה של 18 עד 20 מטיילים: 2,750 אירו

בקבוצה של מעל 20 מטיילים: 2,705 אירו

[בקבוצה הקטנה מ - 18 מטיילים מחיר הטיול יהיה יקר קצת יותר]

מחיר הטיול כולל:

טיסות תל אביב – דבלין – תל אביב

מלונות טובים מדרגת 3 ו – 4 כוכבים

כלכלה מלאה, צהרים פיקניק בשטח או אוכל ארוז ומוכן

אוטובוס ונהג צמוד

ליווי והדרכה של מדריך ישראלי

ליווי של מדריך מקומי בקארונטוהיל

כניסה לכל האתרים, הפעילויות והמופעים בהתאם לתכנית

תקציב קבוצה לצ'ופרים

תשר לכל נותני השירותים באירלנד (נהגים,  מסעדות, מדריכים מקומיים)

ט.ל.ח.

מחיר הטיול אינו כולל:

משקאות שאינם כלולים בארוחות

ביטוח נסיעות אישי

הוצאות אישיות, טלפונים, כביסה

ט.ל.ח.